Urszula Mijakoska pierwszy na świecie instruktor The Body Type Therapy oraz dyplomowany refleksolog z zakresu terapii neuro-odruchowej twarzy, stóp, dłoni, oczu, kontroli wagi, dwubiegunowej terapii odruchowej traum emocjonalnych, cosmo liftingu twarzy, stymulacji nerwu błędnego metodą Lone Sorensen.

Uzyskane dyplomy:

 • Instituto de Reflexologia Facial/Podal Internacional, Lone Sorensen Barcelona – The  body type therapy – czerwiec 2019 – instruktor w Polsce
 • Instituto de Reflexologia Facial/Podal Internacional, Lone Sorensen Barcelona – Facial Reflex Therapy modules I-V –  marzec – czerwiec 2017 r.
 • Instituto de Reflexologia Facial/Podal Internacional, Lone Sorensen, Barcelona – Ocular therapy –  maj 2017 r.
 • Instituto de Reflexologia Facial/Podal Internacional, Lone Sorensen, Barcelona – Praxis Vertebralis I i II Neuro Foot Reflexology – czerwiec 2017 r.
 • Instituto de Reflexologia Facial/Podal Internacional, Lone Sorensen Barcelona – Hand Reflexology – czerwiec 2017 r.
 • Instituto de Reflexologia Facial/Podal Internacional, Lone Sorensen, Barcelona – Japoński Cosmo Lifting Twarzy–  wrzesień 2017 r.
 • Instituto de Reflexologia Facial/Podal Internacional, Lone Sorensen, Barcelona Weight management –  listopad 2018 r.
 • Instituto de Reflexologia Facial/Podal Internacional, Lone Sorensen, Barcelona – Bipolar Reflex therapy –  listopad 2018 r.
 • Instituto de Reflexologia Facial/Podal Internacional, Lone Sorensen Barcelona –The Vagus Nerve Stimulation – lipiec 2019 

Co to jest terapia neuro-odruchowa Lone Sorensen?

Terapia neuro odruchowa Lone Sorensen – Sorensensistem™️ bodźcuje mózg, ośrodki centralnego układu nerwowego. Podstawowe rozróżnienie Sorensensistem i tzw. klasycznej refleksologii polega na tym, że terapeuta w mniejszym stopniu skupia się na chińskich kanałach energetycznych. Pracuje z nerwami czaszkowymi, rdzeniowymi pobudzając mozg i CUN do pracy.

Zaburzenia CUN  odpowiedzialnego za właściwe funkcjonowanie ciała człowieka przejawiają się w rozmaitych, niedostrzegalnych zgrubieniach , złogach, obrzękach wyczuwalnych przez palce refleksoterapeuty na twarzy i stopach.

Trzeba wiedzieć jak przyciskać odpowiednie miejsca na twarzy i stopach, z jaką siłą i w jakim kierunku, by zabieg był skuteczny.

Terapia neuro odruchowa polega na masowaniu i uciskaniu ściśle określonych stref i punktów na głowie, stopach i dłoniach, które odpowiadają poszczególnym narządom i organom. Taka stymulacja aktywuje ośrodki w CUN odpowiedzialne za pracę tych organów i wyzwala konkretne reakcje, które wpływają na ich funkcjonowanie.

Korzyści terapii neuro odruchowej

Refleksologia twarzy i głowy pozwala także pracować z częściami mózgu odpowiedzialnymi za emocje. Dzięki temu możemy lepiej radzić sobie ze stresem, bólem, bezsennością , depresją, traumą czy zaburzeniami odżywiania.

Terapia neuro-odruchowa twarzy to nowa metoda terapeutyczna. Jest skuteczna w anoreksji, bulimii, chorobach endokrynologicznych, autoimmunologicznych, nadwadze i otyłości.

Zabiegi na twarzy działają także odmładzająco, ujędrniają mięśnie, poprawiają krążenie krwi i limfy, a także skutecznie likwidują nawet głębokie zmarszczki.

W chińskiej akupresurze stóp każdego chorego traktuje się identycznie, mimo że wiadomo iż choroba ma różne przyczyny.

Metodologia terapii neuro odruchowej

W metodzie sorensensistem™️oddziałujemy na przyczynę , na łańcuch powodujący chorobę. To właśnie wspomniane już złogi wskazują przyczynę. Najczęściej źródłem chorób jest długotrwałe tkwienie w niszczących emocjach. Napięte mięśnie przykręgosłupowe osłabiają przewodnictwo nerwowe co wpływa na funkcjonowanie organów wewnętrznych. Stany emocjonalne wpływają także na gruczoły dokrewne. Zadaniem terapeuty jest analiza informacji przekazanych przez pacjenta i zaobserwowanych w trakcie zabiegu. Na tej podstawie opracowuje indywidualną terapię, poprzez dobór odpowiednich stref i punktów na twarzy, stopach i dłoniach. Działanie refleksoterapii zmusza organizm do zmiany, do przeorganizowania. Dlatego we wszystkich rodzajach terapii istotny jest udział diety, ruchu i innych form wsparcia takich jak diet coaching czy psychoterapia.

Taka procedura przynosi dostrzegalne efekty i jest główną przyczyną popularności Sorensensistem na swiecie.

Terapia neuro-odruchowa na świecie

Terapia neuro-odruchowa twarzy, rąk, stóp, oczu, zaburzeń odżywiania , nadwagi i otyłości, terapia estetyczna znane są w 20 krajach na świecie. Stosowane są przez 11000 terapeutów i 37 instruktorów. Jednym z nich mam zaszczyt być ja.

Jak wygląda zabieg terapii neuro-odruchowej?

Zaleca się cykl zabiegów, ich ilość zależy od stanu zdrowia klienta i jest określana przez refleksologa. Zabiegi trwają około 1-2 godzin. Pierwsze spotkanie obejmuje poufne informacje o stanie zdrowia klienta oraz wstępną diagnozę wraz z krótkimi zasadami współpracy. Klient w trakcie zabiegu leży w ubraniu na profesjonalnym stole do masażu. Klientom zaleca się, by na zabieg przychodzili bez makijażu, który i tak zostanie usunięty przed rozpoczęciem zabiegu. W zabiegach używam ekskluzywnych w 100% czystych olejków i kremu firmy INCAEarth.

The Body Type Therapy 

Dwubiegunowa Terapia Traum

Dwubiegunowa Terapia Traum pomaga uwolnić stres, wyregulować oddech i rytm serca, odnaleźć wewnętrzny spokój u osób z traumami emocjonalnymi. Polega na odpowiedniej stymulacji stref odruchowych na twarzy i stopach, działających na pamięć komórkową ciała, układ limbiczny w tym ciało migdałowate.

Dwubiegunowa Terapia Traummoże być stosowana u dzieci, dorosłych i osób w podeszłym wieku. Pomaga w:

 • Stresie
 • Traumach
 • Nierównowadze emocjonalnej
 • Zaburzeniach psychicznych
 • Depresji
 • Zespole wypalenia
 • Zaburzeniach łaknienia

Neuro-odruchowa Refleksologia twarzy

Refleksologia twarzy łagodzi napięcia i uspokaja. Stosowana jest w schorzeniach układu hormonalnego, immunologicznego, regulacji metabolizmu, otyłości, niepłodności, zaburzeniach neurologicznych, stanach depresyjnych, chorobach oczu (jaskra, zaćma, suche oko, zapalenie spojówek), uszu i skóry (np.: łuszczycy, łysieniu plackowatym, trądziku), bezsenności, bólach głowy, kręgosłupa, aktywacji mikrokrążenia, a także w stresie, wypaleniu, bezsenności itp.

Często stosuję terapię twarzy w 90-minutowych terapiach łączonych np: terapię twarzy, z terapią neuro-odruchową stóp Praxis Vertebralisterapie twarzy ze stymulacją nerwu błędnego. 

Stymulacja nerwu błędnego

Nerw błędny, to najdłuższy nerw czaszkowy, kontroluje przywspółczulny układ nerwowy. Przesyła impulsy do każdego narządu w ciele. Nowe badania ujawniły, że może on być brakującym ogniwem w leczeniu zarówno przewlekłych stanów zapalnych jak i ciężkich, nieuleczalnych chorób.

Terapeuta poprzez stymulację stref odruchowych oraz punktów na twarzy, uszach i stopach może normalizować funkcje nerwu błędnego.  Stymulacja neuro odruchowa nerwu błędnego może poprawić komunikację między mózgiem a układem żołądkowo- jelitowym.Twoje jelita używają nerwu błędnego jak krótkofalówki do kontaktu z mózgiem, by powiedzieć mu jak się czujesz, używają do tego impulsów elektrycznych zwanych “action potentials”.Terapia neuro odruchowa potrafi je zwiększyć.

Stymulując nerw błędny można pomóc osobom cierpiącym na stany zapalne jelit oraz na inne choroby takie jak problemy z pamięcią, oddychaniem, sercem, otyłością, choroby przewodu pokarmowego, napady padaczkowe, zaburzenia nastroju, depresja, niepokój, ból, migreny, szumy uszne i stres,

Poznasz naturalne sposoby pomagające zrównoważyć nerw błędny pomiędzy zabiegami.

Neuro-odruchowa Refleksologia stóp, Praxis Vertebralis

Praxis Vertebralis to stymulacja punktów i stref odruchowych na stopach, które odpowiadają punktom na kręgosłupie i nerwom rdzeniowym, a także korespondują z poszczególnymi narządami i układami ludzkiego ciała w tym z mięśniami. Na stopach możliwa jest praca z różnymi dysfunkcjami centralnego układu nerwowego.

Praxis Vertebralis usuwa skutki stresu, niweluje napięcie mięśniowe, koryguje wady postawy, poprawia krążenie i przynosi ulgę w bólach różnego pochodzenia np. bólach głowy, stawów a także pomaga w bólach przewlekłych.

Praxis Vertebralis może być stosowana jako niezależna metoda lub w połączeniu z refleksologią twarzy.

Refleksologia rąk

Refleksologia rąk Sorensensistem™ to rosta technika pozwalająca skutecznie działać w schorzeniach przewlekłych, stanach zapalnych i ostrych stanach bólowych np. kręgoślupa, kolana, barku. Stymulacja stref i punktów na rękach skutecznie działa na układ nerwowy, hormonalny, immunologiczny, poprawia krążenie, usuwa napięcia mięśniowe, stres i zmęczenie. W terapii neuro odruchowej rąk terapeuta wykorzystuje także technikę Praxis Vertebralis.

Terapię neuro-odruchową rąk można zastosować w kombinacji z zabiegami na na twarzy i stopach, co potęguje jej skuteczność.

Japoński Cosmo Lifting Twarzy

To naturalny, niechirurgiczny zabieg upiększający twarzy.

Wraz z wiekiem tkanki twarzy spowalniają produkcję kolagenu, co powoduje, że skóra traci elastyczność. Podczas zabiegu japońskiego Cosmo Liftingu zostaje przywrócona witalność i równowaga mięśni oraz struktury twarzy, co sprawia ze zmarszczki stają się mniej głębokie, cera wraca do naturalnego kolorytu, poprawia się również owal twarzy.

Japoński Cosmo Lifting jest jednym z najlepszych, nieinwazyjnych sposobów na odmłodzenie twarzy i naturalny, młody wygląd przez lata.

Terapia schorzeń oczu

Zabieg łączy standardową  terapię na twarzy ze stymulacją wybranych punktów i stref wokół oczu, na uszach i stopach.

Terapia dotyczy chorób oczu takich jak: krótko- i dalekowzroczność, astygmatyzm, choroba zezowa, zwyrodnienie plamki żółtej, jaskra, zaćma (również w przebiegu cukrzycy), zespół suchego oka, otarcie rogówki, krótkowzroczność nocna, daltonizm, zespół Ushera, stany zapalne spojówek.

Sama technika polega na precyzyjnym uciskaniu patyczkiem higienicznym wybranych punktów wokół oczu. Stan oczu mocno jest związany ze stanem narządów wewnętrznych.